UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

ZESPÓŁ

Jestem absolwentką  Wydziału   Prawa i Administracji  Uniwersytetu Szczecińskiego.   Studia  ukończyłam z  wynikiem  bardzo dobrym i wyróżnieniem. Po ukończeniu aplikacji radcowskiej i pozytywnie zdanym egzaminie zostałam wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie pod numerem Sz-1077. Własną kancelarię prowadzę od 2011 roku. Ukończyłam dodatkowo studia podyplomowe z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego na Uniwersytecie Łazarskiego w Warszawie. Zdałam egzamin przeprowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości na doradcę restrukturyzacyjnego (syndyka) i zostałam wpisana na listę doradców restukturyzacyjnych (numer licencji 954). Prowadzę zatem również biuro doradcy restrukturyzacyjnego, pomagając  osobom i firmom borykającym się z bardzo trudnymi kłopotami finansowymi.

Jestem doktorantką na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie zajmuję się kwestiami bioetyki z zagadnień prawnych. Uczestniczę, również jako prelegent, w licznych szkoleniach i konferencjach. Prowadzę także zajęcia ze studentami.

Wykorzystując wiedzę i doświadczenie wynikające z wieloletniej praktyki w kancelarii świadczę usługi prawne o szerokim zakresie obejmującym kompleksową obsługę prawną klientów indywidualnych, przedsiębiorców, spółek, jak również innych osób prawnych. Obsługuję podmioty zagraniczne oraz podmioty z kapitałem zagranicznym. Pomagam moim Klientom między innymi w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa administracyjnego, prawa gospodarczego oraz prawa upadłościowego. Prowadzę bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych m.in. z branży transportowej, handlowej, usługowej, medycznej i energetycznej.

Reprezentowałam klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi oraz organami ścigania a także organami administracji państwowej i samorządowej m.in. w zakresie sporów umownych, spraw rodzinnych, spadkowych, ochrony dóbr niematerialnych, sporów korporacyjnych.

Posiadam doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed Sądem Najwyższym w Warszawie (sprawa zakończona z sukcesem dla mojego Klienta) oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie (również sprawa ostatecznie została rozstrzygnięta korzystnie dla Klientki).

Pomagałam również w licznych sporach z udziałem podmiotów zagranicznych.

Biegle władam językiem angielskim. Zdałam pomyślnie egzamin ILEC - International Legal English Certificate który potwierdza znajomość prawniczego języka angielskiego na wysokim poziomie, tak aby w sposób efektywny komunikować się z klientami oraz współpracownikami zagranicznymi.

Ponadto także posługuję się językiem francuskim.

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny, członek Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Ukończył aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie oraz aplikację adwokacką w wiodącej szczecińskiej kancelarii radcowsko-adwokackiej. Odbył studia podyplomowe z Prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Prawa spółek na Uniwersytecie Warszawskim i Metod wyceny spółek kapitałowych na Szkole Głównej Handlowej. W praktyce zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawem cywilnym, gospodarczym, w tym upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz doradztwem biznesowym i wsparciem negocjacyjnym. Obsługuje zarówno podmioty z sektora prywatnego jak i publicznego. Prowadzi również liczne sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz świadczy pomoc na rzecz osób posiadających kredyty frankowe. Jest wyznaczany do pełnienia funkcji syndyka, zarządcy i nadzorcy sądowego w postępowania upadłościowych i naprawczych oraz ustanawiany przez sąd likwidatorem spółek, które zakończyły działalność. Nie są mu obce zagadnienia związane z dochodzeniem odszkodowań tak za szkody rzeczowe jak i w skomplikowanych sprawach zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych i szkód na osobie. Prowadzi szkolenia zawodowe dla adwokatów i aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Szczecinie z zakresu prawa cywilnego i własności przemysłowe. Aktywnie działa pro bono między innymi angażując się w działania społeczne, w tym od lat wspiera Fundację Liga Superbohaterów zasiadając w jej radzie nadzorczej oraz zapewniając prawne wsparcie dla jej działań.

Aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie; absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Z kancelarią związał się jeszcze w czasie studiów odbywając tutaj praktyki studenckie. Mec. Waroch specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego ze szczególnym naciskiem na problematykę sporów konsumenckich, nie są mu obce również zagadnienia z zakresu prawa pracy, prawa gospodarczego oraz upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Podczas pracy w kancelarii zdobył doświadczenie między innymi w prowadzeniu sporów sądowych konsument-bank oraz w obsłudze podmiotów z sektora prywatnego i publicznego.

Aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie.

Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji w Szczecinie ukończył z oceną bardzo dobrą.

Finalista V edycji ogólnopolskiego konkursu MDDP & OSF „TAX EVEREST” – jego praca magisterska pt. „Zasada sprawiedliwości podatkowej. Ujęcie teoretyczne a polski system podatkowy” znalazła się wśród 10 najlepszych w całym kraju prac magisterskich z zakresu prawa podatkowego.

W kręgu zawodowych zainteresowań mec. Chrzanowskiego znajduje się prawo zobowiązań, prawo handlowe oraz prawo podatkowe. Doświadczenie w kancelarii zdobywa prowadząc sprawy klientów indywidualnych z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa karnego, a także uczestnicząc w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz instytucji publicznych.

Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz piłki nożnej, w szczególności rozgrywek włoskiej Serie A.

Asystent prawny i studentka IV roku na kierunku Prawo Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Z kancelarią związana od 2022 roku. Główne zainteresowaniem Pani Roksany to prawo cywilne, prawo spadkowe, rodzinne, a także sprawy związane z odszkodowaniem za szkody rzeczowe jak i o zadośćuczynienie. Podczas pracy w kancelarii zdobywa doświadczenie z zakresu prawa gospodarczego, upadłościowego i restrukturyzacyjnego.